Tahincioğlu


Tahincioğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Özcan Tahincioğlu’nun yaptığı Tahincioğlu Holding'in gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında faaliyet gösteren firmasıdır. Tahincioğlu, Türk gayrimenkul sektörünün önde gelen faal isimlerinden biri olup nitelikli perakende, ofis ve konut projelerinin yanı sıra birinci sınıf otellerin inşa ve geliştirme çalışmalarına odaklanmıştır. Geliştirmekte olduğu projelerine ilave olarak, şirketin aktif bir şekilde yönetimini üstlendiği, gelir getiren gayrimenkul varlıklarından oluşan geniş bir portföyü de bulunmaktadır.

Firmanın şu ana kadar tamamlamış olduğu projelerin inşaat alanı, 1.5 milyon metrekarenin üzerindedir. Tahincioglu’nun inşaat firması olan Nida İnşaat, her projede genel yüklenici görevini üstlenmektedir. Firmanın sembol haline gelen projeleri arasında Palladium Ataşehir Alışveriş Merkezi ve Rezidans, Palladium Antakya Alışveriş Merkezi, Nidakule Kozyatağı ve Nidakule Göztepe ve Swissotel Büyük Efes ve Kongre Merkezi sayılabilir.

Firma, İstanbul’da geliştirme sürecinde olan Leed Gold Sertifikasına aday Palladium Tower ve Nidakule Levent ofis projeleri ile Nidapark Beşiktaş konut projelerinin inşaatını sürdürmektedir. İnşaatı devam eden bu projelerin yanı sıra Tahincioğlu şu anda proje ve planlama aşamasında olan yedi farklı projeyle daha ilgilenmektedir. Bu projeler, Ataşehir İstanbul Finans Merkezi’ndeki üç ofis projesi, Çengelköy ve Seyrantepe’deki iki konut projesinin yanısıra Bomonti ve Kozyatağı’ndaki iki adet karma kullanımlı projelerdir.